Aktuality od 8.2.2021

OZNAM

o podmienkach prevádzky MŠ Bernolákova 19  od 8.2.2021

Vážení rodičia,

riaditeľstvo MŠ Bernolákova 19,Vám týmto oznamuje, že na základe pokynu, ktorý vydal zriaďovateľ, Mesto Prešov, OŠKaCR a MŠVVaŠ bude MŠ Bernolákova 19 od 8.2.2021 otvorená takto:

• Prevádzka MŠ sa bude organizovať vo všetkých triedach MŠ v čase od 6,30hod. do 16.30 hod.
  • do MŠ môžu nastúpiť všetky deti, ktoré sú zdravé a v ktorých rodine  sa nevyskytuje žiadne infekčné ochorenie a ktoré nie sú v karanténe z dôvodu ochorenia Covid 19
  • dieťa môže priviesť do MŠ a vyberať z nej iba ten zákonný zástupca, ktorý bude mať aktuálne platný(7dní)  negatívny antigénový, alebo PCR test, alebo potvrdenie od lekára že nemusí testovanie absolvovať
  • Do areálu MŠ vstupuje iba jeden zákonný zástupca s dieťaťom v rúšku, pred vstupom do budovy si rodič a dieťa dezinfikujú ruky a idú do priestoru detskej šatne.
  • V šatni dá rodič dieťaťu rúško do igelitového vrecka do skrinky a uloží tam ešte jedno náhradné rúško. Dieťa prezlečie, zazvoní na učiteľku v triede. Učiteľka zmeria dieťaťu teplotu, ak má dieťa teplotu do 37,00C a neprejavuje žiadne známky ochorenia môže byť prijaté do triedy. Deti sú v triede bez rúška, skupiny sa nepremiešavajú.
  • Rodič podľa pokynov učiteľky vypíše čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti a do prílohy priloží kópiu aktuálneho testu na Covid 19 (príkaz MŠVVaŠ na tlačive)
  • Rodič nemôže priviesť do MŠ iné dieťa, ktoré MŠ Bernolákova 19 nenavštevuje.

TESTOVANIE 1 zákonného zástupcu a zamestnancov MŠ

Mesto Prešov žiada rodičov, aby testovanie využil len jeden zo zákonných zástupcov dieťaťa alebo žiaka, nakoľko kapacitné možnosti testovania v rámci odberných miest zriadených mestom sú obmedzené. K dispozícii bude 8 odberných miest, ktoré budú otvorené v sobotu aj v nedeľu od 8:00 do 17:00 s výnimkou prestávky od 12:00 do 12:45. Všetkých rodičov, žiakov a zamestnancov škôl dôrazne žiadame, aby sa prišli otestovať na to odberné miesto, pod ktoré spadá škola a školské zariadenie, ktoré navštevuje ich dieťa.

ODBERNÉ MIESTO:   ZŠ Sibírska (testovanie pre ZŠ Sibírska, MŠ Haburská, MŠ Čergovská, MŠ Bernolákova, MŠ Zemplínska, MŠ Jurkovičova) od 8:00 do 17:00

Registrujte sa vopred a nečakajte na výsledky

Na jednotlivých ZŠ a MŠ budú môcť učitelia a zákonní zástupcovia žiakov využiť registračný systém na antigénové testovanie. Stačí vyplniť registračný formulár na web stránke https://trustoneapp.com/registration/slovakia/ a následne si stiahnuť aplikáciu do smartfónu. Do samotnej aplikácie sa každý užívateľ prihlási pomocou prístupových údajov, ktoré budú zaslané na e-mailovú adresu uvedenú pri registrácii.

Po prihlásení do aplikácie každý užívateľ uvidí svoj vlastný vygenerovaný QR kód, ktorým sa preukáže priamo na odbernom mieste. QR kód umožní pracovníkom na odberných miestach rýchlejšie vybaviť záujemcov o testovanie, vďaka čomu sa skráti aj doba čakania ľudí v radoch.

Výhodou pre všetkých občanov, ktorí sa zaregistrujú na testovanie prostredníctvom aplikácie bude aj to, že nemusia čakať na výsledky svojho testu na odbernom mieste, pretože certifikát s výsledkom nájdu krátko po odbere v elektronickej forme priamo vo svojej aplikácii TrustOne. V prípade potreby si môžu užívatelia odoslať svoj elektronický certifikát z aplikácie priamo na mail vo formáte pdf a pohodlne si ho vytlačiť. Na vyžiadanie dostanete certifikát aj v papierovej forme priamo na odbernom mieste.

Všetkým občanom, ktorí sa už pomocou aplikácie TrustOne zaregistrovali pri skríningovom testovaní v Prešove, ich QR kód v mobile platí naďalej a nemusia registráciu opakovať.

Na základe manuálu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, vydaného k návratu detí do škôl, platí, že v prípade, ak zákonný zástupca žiaka neabsolvuje testovanie a z tohto dôvodu sa jeho dieťa nebude zúčastňovať prezenčného vyučovania, tak: zákonný zástupca nemá nárok na tzv. „pandemickú OČR“.

Informácie spracovala Mgr. Dana Voštinárová, riaditeľka MŠ

Tešíme sa na Vás aj Vaše deti, a veríme že to spoločnými silami zvládneme.

Sledujte prosím internetovú stánku MŠ ak by ešte nastala nejaká zmena.