Celoškolské akcie

Školský rok 2021/2022

Veselé popoludnie – Hradné slávnosti

Diskotéka s ujom Ľubom

Nádherný slnečný deň 14.6.2022 sme všetci strávili na školskom dvore na diskotéke s ujom Ľubom…
Malí, veľkí, učiteľky tancovali koľko vládali…

Hasiči v našej MŠ 

Po simulovanom požiarnom poplachu našu materskú školu navštívili 10.6.2022 hasiči. Prišli na požiarnom aute. Deti mohli vidieť uhasenie reálneho ohňa a mohli si skúsiť udržať v rukách požiarnu hadicu a tlakom vody merať na cieľ. Posedeli si v kabíne požiarneho auta kde sa aj vyfotili a vyskúšali si aká ťažká je hasičská prilba. Hlavne pre chlapcov to bola veľké zážitkové učenie.

Koncert – prišli nám zahrať deti zo ZUŠ

V stredu 8.6.2022 bol v našej MŠ koncert. Prišli nám zahrať deti zo Základnej umeleckej školy.
Hrali na rôznych hudobných nástrojoch, no deti mali možnosť vidieť a počuť aj hudobné nástroje ako je harfa, klarinet či saxofón. Mladí umelci rôzneho veku nám pripravili krásny umelecký zážitok.

MDD, karneval, zumba…

Veľkolepý Deň detí sme pripravili v našej MŠ presne 1.júna 2022. Prebehlo predstavovanie masiek, Zumba, maľovanie na tvár, bublinová šou, diskotéka v jednotlivých triedach s pohostením…… Na školskom dvore sme vytvorili pochytaním sa za ruky dlhééého „hada“ plného rôznych postavičiek z rozprávok, ríše hmyzu, zvieratiek, bojovníkov, princezien a iných zaujímavých masiek. Prialo nám aj krásne slnečné počasie, preto sme si mohli vychutnať tanec na slniečku. Celý deň bol v znamení smiechu a tanca. Deti sa dosýta vyšantili. Zachytené karnevalové masky a zaujímavé okamihy nájdete v galérii jednotlivých tried.

Ekopark Holá hora 

V pondelok 23.5.2022 naša MŠ so všetkými triedami navštívila Ekopark Holá hora v Prešove. Presúvali sme sa objednaným autobusom dopravného podniku mesta. Deti mohli vidieť rôzne druhy domácich zvierat ako kozy, barany, ovce, koníky, zajace, sliepky…a iné. Pre predškolákov bola pripravená aktivita pri ktorej mali priamo v areáli nazbierať  prírodné reálie podľa zadania na obrázku, za čo si vyslúžili magnetku s logom Ekoparku. Mladšie deti sa vyšantili pri rôznych športových hrách. Počasie nám prialo a mohli sme sa vyhrievať na slniečku. Deťom sa v areáli Ekoparku veľmi páčilo o čom svedčia aj priložené fotografie.

Veľkonočná výstava detských výtvarných prác v OC Novum

V dňoch od 14.4.2022 prebieha v OC Novum „Veľkonočná výstava detských výtvarných prác“. Z našej materskej školy Bernolákova 19 sa zapojilo všetkých šesť tried. Výtvarné práce s veľkonočnou tematikou tvorili aj tie najmenšie dvojročné až po šesť ročné deti. K expozícii patria aj slamené balíky dozdobené k téme. Veríme, že výstavu navštívite a pokocháte sa nádherou detskej fantázie a kreativity.

Kurz korčuľovania predškolákov 

V dňoch od 15.3.2022 do 6.4.2022 v PSK aréne každý utorok a stredu, spolu osemkrát navštevovali naši predškoláci kurz korčuľovania. Na ľadovej ploche ich sprevádzali a učili základom korčuľovania štyria tréneri. Niektoré deti už chodia korčuľovať s rodičmi a sú z nich šikovní korčuliari, a iné deti zas stáli na korčuliach prvýkrát. Počas kurzu začínali od základov s oporou, ale každým ďalším tréningom sa zdokonaľovali a posledný deň sa už väčšina detí presúvala po ľadovej ploche s istotou. Nechýbali ani pády, ktoré k športu patria, no našťastie nič vážne sa nikomu nestalo. Deti sa na každú hodinu korčuľovania veľmi tešili a užívali si to. PSK aréna je otvorená aj pre verejnosť, a deti, ktoré sa pre  nemoc nemohli kurzu zúčastniť dostali permanentky a môžu s rodičmi chýbajúce hodiny absolvovať zdarma. Zapožičanie korčuli a prilby je v cene permanentky. Tak Hip-hip hurá aj na budúci rok.